Nakon poraza Bunčić je ipak dobio priliku da se bori za medalju, ali je tu šansu izgubio. Mikec ima šansu za medalju u miksu parova, avaterpolisti su bili bolji od Japana. Košarkaši i odbojkaši preživeli poraz

Autor : Bilten.rs , Izvor :

Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Košarkaši Srbije ubedljivo su poraženi od Amerikanaca rezultatom 84:110 u prvom meču grupe C na Olimpijskim igrama. Srbija je mnogo bolje otvorila meč i povela 10:2 na startu, a šest poena je u tom periodu postigao Aleksa Avramović. Uzvratili su Amerikanci serijom 12:2 i poveli 14:12. Srbija zatim pravi seriju 8:0.

Novom serijom 11:0 Amerikanci završavaju prvu deonicu vođstvom 25:20. Prvu dvocifrenu prednost, 35:25, Amerikanci su stekli u 13. minutu. Prišla je Srbija na 36:40, kasnije i na 47:50, a na poluvremenu je bilo 58:49 za SAD. Kevin Durent (21 poen, 5/5 trojke) i Lebron Džejms (12 poena) okončali su prvo poluvreme bez promašaja iz igre. U trećoj deonici nastavila je da raste prednost Amerikanaca, koji su u poslednjih 10 minuta ušli sa plua 19 – 84:65.

Amerikanci vodili plus 20 – 86:66 posle 33 minuta, ali je Srbija zatim napravila seriju 7:0. Nisu Amerikanci stali i na kraju su stigli do lake i ubedljive pobede kojom su potvrdili da su apsolutni favoriti za osvajanje zlata. Najefikasniji u redovima SAD bio je Durent sa 23 poena, 21 je dao Lebron Džejms, Džru Holidej 15, 12 Devin Buker, a po 11 Stef Kari i Entoni Edvards. U Srbiji je najviše poena dao Nikola Jokić – 20, Bogdan Bogdanović je dao 14, 13 je dao Ognjen Dobrić, Vasilije Micić 11, a 10 Aleksa Avramović. Ranije danas u grupi C Južni Sudan je pobedio Portoriko rezultatom 90:78. U drugom kolu, u sredu, igraće Srbija – Portoriko i Južni Sudan – SAD.

Dušan Lajović eliminisan u prvom kolu teniskog turnira na Olimpijskim igrama

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je poražen u prvom kolu od Nemca Maksimilijana Marterera rezultatom 6:3, 6:7 (6:8), 6:3.

Meč je trajao dva sata i 43 minuta. Lajović je 53. teniser sveta, dok je Marterer 111. igrač na ATP listi. Marterer je u prvom setu napravio brejk u četvrtom gemu. Lajović je potom imao šest brejk lopti, ali nijednu nije uspeo da iskoristi, pa je nemački teniser osvojio prvi set. U drugom setu su oba tenisera napravila po dva brejka.

Marterer je u 10 gemu propustio meč loptu. Lajović je potom bio bolji u taj-brejku drugog seta rezultatom 8:6. Lajović je u trećem setu poveo 2:0, ali je Marterer napravio preokret i uz dva brejka došao do pobede. Marterer će u drugom kolu igrati protiv Kanađanina Feliksa Ožea Alijasima koji je juče u prvom kolu pobedio Amerikanca Markosa Đirona.

Odbojkaši Srbije porazom od Francuske počeli Olimpijske igre

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Francuske rezultatom 3:2 po setovima 23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 14:6 u meču prvog kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu. Reprezentacija Francuske u prvom setu vodila 8:6, ali je Srbija napravila preokret i došla do 11:8.

Od tog trenutka Srbija je sve vreme bila u prednosti da bi na kraju set osvojila rezultatom 25:23. Francuska je od početka do kraja drugog seta imala prednost. Pet puta je imala najveću prednost od osam razlike, kojom je na kraju završen drugi set. U trećem setu je bilo neizvesno do rezultata 17:15 za Francusku. Srbija je od tog trenutka do kraja seta osvojila dva poena.

Francuska je u četvrtom setu održavala minimalnu prednost do rezultata 19:18, Srbija je uspela da preokrene i dođe do 25:21. Peti set je protekao u ubedljivoj igri Francuske, koja je Srbiji prepustila samo šest poena. Najefikasniji u selekciji Francuske bio je Trevor Kleveno sa 23 poena, dok je Žan Patri postigao 22.

U redovima Srbije istakli su se Marko Podraščanin sa 13 poena i Dražen Luburić sa 12.

Utakmici je prisustvovao i srpski teniser Novak Đoković sa porodicom. U drugom meču prvog kola grupe A, večeras od 21 čas, sastaće se reprezentacije Slovenije i Kanade.

Bunčić bez medalje

Reprezentativac Srbije u džudou Strahinja Bunčić nije uspeo da osvoji bronzanu medalju u kategoriji do 66 kilograma na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je danas u repasažu izgubio od Kazahstanca Gusmana Kirgizbajeva rezultatom 1:0.

AP Photo/Eugene Hoshiko

IZNENAĐENJE! Strahinja Bunčić se ipak bori za medalju!

Po prvobitnom planu Strahinja Bunčić je trebalo da se bori protiv Nuralija Emomalija u polufinalu repersaža. Do tog meča neće doći, pa će ljubitelji džudoa imati priliku da gledaju samo tri okršaja muškaraca u kategoriji do 66 kilgorama.

Lazar Kovačević bez finala

Srpski strelac Lazar Kovačević nije uspeo da se kvalifikuje u finale discipline vazdušna puška na Olimpijskim igrama u Parizu. Lazarević je u kvalifikacijama zauzeo 37. mesto što je bilo nedovoljno da ostane u trci za visok plasman.

Odlične borbe Bunčića, ali poraz od Moldavca

Strahinja Bunčić nije uspeo da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u džudou u kategoriji do 66 kilograma.

Sjajni srpski borac poražen je od Denisa Vierua iz Moldavije iponom. Meč je rešen posle samo 15 sekundi, jer je Bunčić napravio veliku grešku koju je rival surovo kaznio.

Strahinja Bunčić plasirao se u četvrtfinale Olimpijskih igara. Fantastični srpski džudista pobedio je Matea Pirasa iz Italije sa 1:0.

Stjepanović bez plasmana u polufinale
Srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je danas prvu poziciju u prvoj kvalifikacionoj grupi na 200 metara kraul uz vreme 1:47.56 na Olimpijskim igrama u Parizu, ali to mu nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Uprkos prvom mestu u grupi, Stjepanović nije uspeo da obezbedi plasman u polufinale jer je ukupno zauzeo 18. mesto, a 16 najboljih i najbržih ide u polufinale.

Veslači zauzeli prvo mesto u repasažu

Srpski veslači u dubl skulu Nikolaj Pimenov i Martin Mačković zauzeli su prvo mesto u repasažu za polufinale na Olimpijskim igrama u Parizu.

Pimenov i Mačković su ostvarili rezultat – 6:31:54 minuta.

Vaterpolisti Srbije pobedili Japan

Vaterpolisti Srbije pobedili su Japan rezultatom 16:15 u meču prvog kola grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu. Na startu meča Srbija je vodila 2:0 i 4:2, ali je Japan stalno držao priključak. Srbija je dva minuta pre kraja poluvremena vodila 7:6, ali se na veliki odmor otišlo ipak vođstvom Japana – 8:7.

Izabranici Uroša Stevanovića preokrenulio su na 9:8 na startu treće deonice, a ubrzo zatim i 12:9, ali se Japan vratio na 11:12 i tim rezultatom se ušlo u poslednju četvrtinu. Zatim je Japan izjednačio na 12:12, ali je Srbija uspela da se odmakne na 15:13 tri munuta pre kraja. Japan je izjednačio na 15:15 minut i 53 sekunde pre kraja, ali je najbolji igrač utakmice Dušan Mandić sedmim golom na utakmici vratio prednost Srbiji na 1,35 pre kraja i ispostavilo se postavio konačan rezultat. Mandić je predvodio Srbiju sa sedam golova, a po dva su dali Nikola Dedović, Viktor Rašović i Nikola Jakšić. Strahinja Rašović, Nemanja Vico i Radomir Drašović dali su po jedan gol. Jusuke Inaba je sa šest golova bio najefikasniji u Japanu, a Keigo Okava je tri puta bio strelac. Ranije danas u okviru grupe B Španija je pobedila Australiju rezultatom 9:5. Večeras igraju Francuska i Mađarska. Srbija će u drugom kolu, u utorak od 10 i 30, igrati protiv Australije. Plasman u četvrtfinale obezbediće četiri

Mikec bez medalje

Srpski strelac Damir Mikec nije uspeo da osvoji medalju na Olimpijskim igrama, pošto je danas u finalu discipline vazdušni pištolj 10 metara zauzeo sedmo mesto.

Preostaje mu takmičenje u miksu zajedno sa Zoranom Arunović.

Damir Mikec: Nema očajavanja, sutra je novi dan, čekaju nas kvalifikacije miks parova

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec rekao je danas nema vremena za očajavanje, kao i da su on i Zorana Arunović izvukli pouke pred sutrašnje kvalifikacije u miksu na Olimpijskim igrama u Parizu.

Mikec je istakao da mu je veoma žao što nije nastavio u ritmu iz kvalifikacija, održanih u subotu, u kojima je ubedljivo osvojio prvo mesto. “Kvalifikacije su bile izvanredne. Ponosan sam kako sam odradio jučerašnji meč. Ostaje žal što finale, zbog promene pravila, nije bilo odmah u subotu, posle kvalifikacija. Ipak, nema kukanja, svima je isto.

Međutim, na nešto ovako nisam navikao, jer promena je usvojena nedavno”, ocenio je Mikec, prenosi Streljački savez Srbije. Mikeć će sutra nastupiti sa Zoranom Arunović u kvalifikacijama miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Na Igrama u Parizu učestvovaće 10.714 sportista, u 32 sporta, iz 206 država i teritorija, plus grupa sportista koja će se takmičiti pod zastavom MOK-a, kao i Izbeglički tim.

Zbog rata u Ukrajini u timskim sportovima ne učestvuju Rusija i Belorusija.

Olimpijski tim Srbije predstavljaće 113 sportista.

Najbrojniji na Igrama su Amerikanci sa 592 člana tima, slede domaćini Francuzi sa 573, Australijanci sa 460, Nemci sa 428, Japanci imaju 403, Kina 388, Španija 383, Italija 371, Velika Britanija 327članova olimpijskog tima.

Jedini sport koji “debituje” je brejkdens.

Organizacija Igara koštaće oko devet milijardi evra.

Igre će trajati do 11. avgusta, a ceremonija svečanog zatvaranja biće održana na stadionu “Francuska” u Sen Deniju, predgrađu Pariza.