Osmog dana takmičenja na Olimpijskim igrama u Parizu Košarkašice su doživele poraz, a Maljković otkriva razlog. Vaterpolisti su bili najbolji kada je najvažnije, isti primer sledili su košarkaši

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

Tanjug/AP Photo/Luca Bruno)

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale na Olimpijskim igrama, pošto je večeras pobedila selekciju Južnog Sudana rezultatom (23:22, 24:22, 25:23, 24:18), u meču trećeg kola grupe C.

Reprezentacija Srbije će u četvrtfinalu 6. avgusta igrati protiv Australije. Pobednik tog meča sastaće se u polufinalu sa boljim iz duela između Kanade i Francuske.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 30 poena. On je na ovoj utakmici postao najefikasniji košarkaš u istoriji reprezentacije Srbije. Nikola Jokić je zabeležio 22 poena i 13 skokova.

U selekciji Južnog Sudana istakli su se Karlik Džons i Marijal Šajok sa po 17 poena. Reprezentacija Srbije je od dobro počela meč, vodila je 12:6, Južni Sudan pravi seriju 12:3 i prelazi u vodstvo. Srbija je ipak na kraju prve četvrtine imala minimalnu prednost 23:22.

U drugoj četvrtini Srbija ima prednost od osam razlike 36:28, ali Južni Sudan do kraja poluvremena smanjuje na tri razlike 47:44. Srbija je tokom cele treće četvrtine održavala jednocifrenu prednost. Južni Sudan je na početku četvrte četvrtine uspeo da smanji prenost Srbije na 72:71. Od tog trenutka Srbija pravi seriju 19:3 i rešava meč u svoju korist.

Najbolji kad je najteže

Vaterpolisti Srbije savladali su Francusku rezultatom 15:8 i plasirali se u četvrtfinale Olimpijskih igara.

I naša selekcija, ali i Francuzi imali su po jednu pobedu i tri poraza u dosadašnjem toku Olimpijskog turnira tako da se i pre meča znalo da pobednik ide u četvrtfinale, a poraženi završava takmičenje.

Srbija je počela dobro ovaj meč, rano smo poveli sa 2:0, a četvrtinu smo završili sa prednošću od 4:2.

Druga četvrtina je protekla na isti način kao i prva, tako da je Srbija otišla na poluvreme sa lepom prednošću od 8:4.

Treća četvrtina je bila odlična za Srbiju, pogađali su naši vaterpolisti iz svih pozicija i završili smo treći period sa velikih 12:6.

Poslednja četvrtina je bila samo čuvanje prednosti i nismo dozvolili Francuzima da se vratte u meč na bilo koji način, tako da smo meč priveli kraju bez većih problema i sa konačnih 15:8.

U sledećem meču, naša selekcija će se sastati sa reprezentacijom Mađarske.

Marina Maljković: Nismo ispoštovale ništa što smo se dogovorile

Selektorka reprezentacije Srbije Marina Maljković izjavila je danas da selekcija Španije ima veliko iskustvo koje je iskoristila da pobedi Srbiju na Olimpijskim igrama.

“Definitivno da je ta pobeda protiv Kine bila mnogo velika. One su poletele, presrećne su što su u Parizu. Sigurno je i ova utakmica pokazala da nisu mogle na pravi način da kontrolišu emocije. Španija ima veliko iskustvo iz jakih takmičenja”, rekla je Maljković, prenosi KSS. Reprezentacija Srbije je danas u trećem kolu grupe A poražena od selekcije Španije rezultatom 70:62, na taj način su završile kao drugoplasirane u grupi

. “Prosto je, one su uzele loptu u ruke, Konde i Alba su doprinele mnogo sada, a ranije nisu igrale. Uzele su loptu u ruke u ključnim momentima i igrale jedan na jedan. Mi to apsolutno nismo mogli da odbranimo. Nismo ispoštovale ništa što smo se dogovorile, a onda smo krenule, na kraju smo se vratile i opet pokazale da može. Idemo odmah posle utakmice, da se što pre adaptiramo, da počnemo da treniramo, da uđemo u Selo i da nastavimo da radimo”, izjavila je Maljković.

Košarkašice Srbije će naknadno saznati protivnice u četvrtfinalu koje se igra u sredu.

“Ima velike šanse da bude Nemačka. Moramo da čekamo njihovu utakmicu sutra, ali opet ništa ne mora da znači, jer turnir je takav da ne može da se napravi nijedna jedina računica. Ovi koji igraju sutra mogu malo više da računaju, jer znaju šta se dešavalo danas. Koga god da dobiješ u četvrtfinalu, isto je”, naglasila je Maljković. Ona se osvrnula na grupnu fazu u kojoj je Srbija zabeležila dve pobede i jedan poraz.

“Mi ni danas u tri četvrtine nismo bili mi. Ako analiziramo do sada urađeno… Na utakmici protiv Portorika nismo bili mi 15 minuta. Protiv Kine je bilo bez greške, primer šta i kako. Velika utakmica. Sad smo sa Španijom samo u poslednjoj četvrtini uradili šta smo se dogovorili. U četvrtfinalu, ko god da bude, zavisi isključivo od nas i od naše igre. I da mi budemo mi. Da se skupimo i da budemo to što treba da budemo. Imamo tri dana da se skupimo i da sednemo i sve analiziramo”, zaključila je Maljković.

Srpski džudisti poraženi od Brazila u polufinalu repesaža i ostali bez medalje

Srpski džudisti poraženi su od Brazila rezultatom 1:4 u polufinalu repesaža pa su tako ostali bez šanse za osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama. Ketlin Kvadros je donela prvi bod Brazilu pobedom nad Maricom Perišić. Zatim je prednost Brazila duplirao Rafael Masedo koji je iponom pobedio Nemanju Majdova. Milica Žabić je iponom savladala Beatriz Souzu i tako smanjila na 1:2. Na 3:1 za Brazil povećao je Rafael Silva koji je iponom savladao Aleksandra Kukolja. Pobedu Brazilu obezbedila je Rafaela Silva koja je iponom pobedila Milicu Nikolić. Srpski džudisti su pobedili Holandiju u prvom kolu, a zatim su poraženi od Japana.

Srpska veslačica Jovana Arsić zauzela 13. mesto na Olimpijskim igrama

Srpska veslačica Jovana Arsić zauzela je prvo mesto u C finalu discipline skif na Olimpijskim igrama u Parizu i tako u ukupnom plasmanu zauzela 13. mesto. Arsić je u C finalu bila prva sa vremenom 7:26.09. Srpkinja je tako ponovila rezultat sa prethodnih Olimpijskih igara, gde je takođe u ukupnom plasmanu bila 13.

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće od 19.30 časova meč petog kola protiv Francuske za četvrto mesto u grupi B i prolazak u četvrfinale. Košarkaši Srbije igraće od 21 čas meč trećeg kola grupe C protiv Južnog Sudana za drugo mesto i prolazak u četvrfinale.

Odbojkaškaška reprezenacije Srbije igraće od 21 čas meč trećeg kola protiv Kanade. Taj meč neće imati takmičarski značaj, pošto su obe selekcije ostale bez šanse da se plasiraju u četvrtfinale.