Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od Makabija u Haifi 3:2 (1:2) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

Dvostruki strelac za izraelski tim bio je Franzdi Pjero u 18. i 51. minutu, a pobedu je doneo Tjaron Šjeri u 61. minutu.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Pešić u 27. i Gelor Kanga u 39. minutu.

Makabi je bio bolji rival u prvih 20 minuta, Zvezda je sjajnom igrom u drugom delu prvog poluvremena uspela da preokrene, čak i propusti dve šanse za ubedljivije vođstvo (Osman Bukari i Pešić), ali je domaći tim u nastavku preokrenuo i sa “plus jedan” stiže na revanš u Beogradu.

U finišu meča čak je Milan Borjan jednom sjajnom intervencijom sprečio teži poraz

Revanš se igra narednog utorka na stadionu Rajko Mitić od 21 sat.