Sapun, ribanje i uklanjanje prljavštine… Svakodnevno tuširanje je ritual za mnoge ljude, a neki ga koriste i za pranje zuba, mokrenje ili pranje lica. U stvari, ništa od toga se ne preporučuje iz raznih razloga – ovaj drugi posebno važan ako vam je stalo do čistog tena i zdrave kože .

Autor : Bilten.rs , Izvor : Bilten.rs

Foto: Unsplash

Prevruće, predugo, previše agresivno

Zato što je naša koža lica veoma osetljiva i znatno je tanja i osetljivija od one na ostatku našeg tela. Rukama, nogama i trupu je topla do vruća voda prijatna, ali lice brzo gubi zaštitni film masti , isušuje se i postaje posebno ranjivo. Ako vam šampon teče od glave niz obraze ili – što je još dramatičnije – koža lica se očisti gelom za tuširanje, ona pati još više. Oba izgledaju previše intenzivno i takođe uklanjaju poslednji zaštitni film. Često sadržani mirisi, silikoni i parabeni iritiraju kožu i, pored suvoće, mogu izazvati iritaciju ili podstaći pojavu akni . Jedini izuzetak: neki nežni losioni za pranje su pogodni za telo i lice zbog svoje pH vrednosti i hranljivih sastojaka; napomenu o tome možete naći na pakovanju. Međutim, takođe biste morali da isključite toplu vodu kako ne biste previše opterećivali nežnu kožu lica.

Bolje do bazena

Zbog toga je bolje da nakon toga očistite lice u umivaoniku. Temperatura se ovde može bolje regulisati, jer licu činite uslugu mlakom ili – još bolje – hladnom vodom. Takođe je vredno koristiti specijalne proizvode za čišćenje namenjene licu koji ne napadaju zaštitni film kože. Ako ste prethodno veče očistili lice, dovoljna je i sama voda da uklonite san i višak ulja koji se stvorio tokom noći.


bilten logo

Kako biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.


POSLEDNJE VESTI: