Fudbaleri Crne Gore i Mađarske odigrali su danas 0:0 u meču grupe G kvalifikacija za EURO 2024 u kojoj je i Srbija. U meču bez mnogo prilika za gol, Mađarska je imala loptu više u posedu, ali nije uspela da slavi na stadionu Pod Goricom.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

crna gora mađarska

Rezultat iz Podgorice je idealan za Srbiju koja sad ima širom otvoren put ka plasmanu na Evropsko prvenstvo koje će se narednog leta održati u Nemačkoj.

Na tabeli G grupe prva je Srbija sa šest bodova iz dva meča, drugoplasirana je Mađarska sa četiri boda iz dva meča, dok je na trećem mestu Crna Gora sa istim brojem bodova, ali iz tri odigrane utakmice.

Litvanija i Bugarska imaju samo po bod. U narednom kolu Crna Gora je slobodna, a Mađarska će ugostiti Litvaniju, dok Srbija gostuje Bugarskoj.

Veliko iznenađenje viđeno je u A grupi gde je Škotska kao gost pobedila Norvešku iako je gubila do 87. minuta. Domaćin je poveo golom Halanda sa penala u 61. minutu, ali su preokret doneli Dajks i Meklin u 87. i 89. minutu.

Škotska je pobedom napravila džinovski korak ka plasmanu na EURO jer ima maksimalnih devet bodova iz tri odigrana meča, dok je Norveška sa jednim bodom iz tri utakmice praktično ostala samo na teoretskoj šansi da se domogne kontinentalnog šampionata.