Srpski teniser će sutra u finalu igrati sa Grkom Stefanom Cicipasom.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

novak

Ðoković i Cicipas su odigrali devet međusobnih duela u karijeri, a Srbin vodi 7:2 u pobedama.

Ðoković i Medvedev su bili sigurni na svoje servise u prva četiri gema prvog seta.

Medvedev je prvi stigao do brejka u petom gemu, a onda je Ðoković uzvratio ribrejkom.

Ruski teniser je u sedmom gemu napravio novi brejk, a onda je prvi set dobio rezultatom 6:4.

Ðoković je poveo 1:0 u drugom setu, a onda je u narednom gemu propustio priliku da napravi brejk. Igralo se potom gem za gem, a pobednik drugog seta odlučen je u taj-brejku. Srpski teniser je dobio rezultatom 8:6, a onda je Medvedev odlučio da preda meč, najverovatnije zbog povrede.

ATP turnir u Astani igra se za nagradni fond od 2.054.825 dolara.