Juniorska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas od Islanda 27:23 (13:13) u utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu koje se igra u Berlinu.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

rukomet

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Boško Stanisavljević sa šest golova, dok je Miloš Kos postigao pet pogodaka.

U pobedničkom timu istakao se Torsten Leo Gunarson sa osam golova a Andri Mar Runarson i Arnor Vidarson dodali su po pet pogodaka.

Srbija je bolje igrala u prvom poluvremenu, u jednom trenutku imala i plus četiri.

U drugom poluvremenu rukometaši Islanda su bili bolji u napadu, nisu promašivali zicere kao juniori Srbije.

Levi bek Gunarson bio je nerešiva enigma za odbranu Srbije, koja je poklekla u poslednjim minutima susreta i primila tri laka gola.