Golove za Hrvatsku postigli su Andrej Kramarić u 36. i 70, Marko Livaja u 44. i Lovro Majer u 94. minutu. Jedini strelac za Kanadu bio je Alfonso Dejvis u drugom minutu. Utakmica je odigrana na stadionu “Kalifa internacional” u Dohi.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

hrvati

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras selekciju Kanade 4:1 (2:1) u meču drugog kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Kanada je već na startu utakmice zatresla mrežu Hrvatske golom Dejvisa u drugom minutu. Ovo je bio prvi gol Kanade u istoriji Mundijala. Hrvatska je zaigrala angažovanije u nastavku meča, a Livaja u 22. minutu nije uspeo da zatrese mrežu golmana Kanade Milana Borjana.

Kramarić je četiri minuta kasnije postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda u kome se našao Livaja.

Borjan je u 35. minutu zaustavio udarac Livaje, a Hrvatska je u finišu prvog poluvremena uspela da preokrene rezultat. Kramarić je u 36. minutu izjednačio na 1:1, a Livaja u 44. doneo prednost Hrvatskoj.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Kanada, Džonatan Osorio je šutirao pored gola. Borjan je u 54. minutu sprečio Kramarića da postigne novi gol.

Obe selekcije su igrale otvoreno u nastavku utakmice, a Hrvatska je u 70. minutu postigla novi gol preko Kramarića. Konačan rezultat postavio je Majer u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Maroko je ranije danas u prvom meču drugog kola grupe F pobedio Belgiju 2:0.

Hrvatska i Maroko imaju po četiri boda, dok je Belgija treća sa tri. Kanada je poslednja bez bodova, a ova selekcija je večerašnjim porazom od Hrvatske izgubila sve šanse za plasman u osminu finala SP.

Treće kolo u grupi F na programu je prvog decembra, a sastaće se Hrvatska – Belgija i Maroko – Kanada.