Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Bajerna rezultatom 78:79 u meču 26. kola Evrolige.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/

Partizan sad ima skor 12-14, a Bajern 11-13.

Posle prve četvrtine Bajern je vodio 26:23, a početkom druge je imao maksimalnu prednost od sedam poena (30:23). Partizan je tad zaigrao mnogo bolje, preokrenuo je rezultat i na poluvremenu vodio 45:41.

Sredinom treće deonice Partizan je prvi put stekao dvocifrenu prednost (57:47), ali se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 63:59 za domaćina. Bajern je na 2,41 pre kraja stigao do izjednačenja – 72:72. U poslednjih 89 sekundi ušlo se rezultatom 76:72 za “crno-bele”, a na 50 sekundi pre kraja bilo je 78:74. Trojkom Silvana Franciska sekundu pre kraja Bajern je stigao do pobede. Šut za pobedu Partizana promašio je Panter.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kevin Panter sa 22 poena, Frenk Kaminski je dao 14, a Džejms Naneli i Pi Džej Doužer po 10.

Kod Bajerna se istakao Francisko sa 30 poena, Serž Ibaka je dao 14, Danko Branković 11, a Karsen Edvards 10.

Nekadašnji kapiten Partizana Vladimir Lučić, koji je dočekan aplauzima i ovacijama, postigao je tri poena i imao dva skoka.

U narednom kolu, posle tronedeljne pauze, Partizan će dočekati Efes.