Fudbaleri Mančester Sitija su posle dramatičnog finiša meča pobedili kao gosti Šefild Junajted rezultatom 2:1 i tako ostvarili i treću uzastopnu pobedu na startu Premijer lige.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

Siti je uspeo da slavi i bez Pepa Gvardiole na klupi, koji se oporavlja u Barseloni posle operacije leđa.

Erling Haland je u 37. minutu pogodio stativu sa bele tačke, ali se iskupio za promašaj u 63. minutu kad je lagano postigao gol glavom iz peterca posle fenomenalne asistencije Džeka Griliša.

Džejden Bogl je golom u 85. minutu obradovao domaće navijače, ali njjihova radost je kratko trajala, jer je u 88. minutu Rodri posle gužve u šesnaestercu doneo pobedu “građanima”.

Siti je pobedom zadržao maksimalan učinak posle tri kola i usamljen je na vrhu tabele sa devet bodova, dok je Šefild Junajted i dalje bez boda posle tri odigrana meča.

U drugom meču odigranom u istom terminu Aston Vila je kao gost pobedila Barnli rezultatom 3:1.

U pobedi gostiju iz Birmingema zablistao je poljski reprezentativac Meti Keš, dvostruki strelac, i Luka Dinj, dvostruki asistent.