Košarkaši Partizana savladali su ekipu Žalgirisa rezultatom 81:72 i stigao do 12. pobede u sezoni.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ

Crno-beli su počeli meč na sličan način kao što su to radili u prethodnim mečevima, dosta rano su bili u dvocifrenom rezultatskom zaostatku, imali su 11 poena zaostatka, ali su onda zaigrali koncentrisanije, agresivnije u odbrani i malo po malo su topili prednost rivala tako da su uspeli potpuno da preokrenu meč i na poluvreme odu sa prednošću 45:43.

U drugom poluvremenu Partizan je žargonski rečeno “dodao gas” i uspeo da napravi dvocifrenu prednost koju je, uz povremene oscilacije, držao do kraja meča.

U ekipi Partizana najviše se istakao Pi-Džej Doužer koji je ubacio 23 poena, od kojih je 15 bilo u prvoj četvrtini!

Kod litvanskog tima očekivano je najbolji bio Kinan Evan koji je meč završio sa 25 poena.

U sledećem kolu Partizan gostuje ekipi Monaka, dok Žalgiris u Kaunasu dočekuje Anadolu Efes.