Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su danas u gostima od Trabzona sa 1:2, u utakmici drugog kola Grupe H Lige Evropa.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Bilten

cevena zvezda

Fudbaleri Crvene Zvesde su posle poraza u prvom kolu od Monaka, doživeli i drugi poraz.

Istovremeno Trabzon je upisao prvu pobedu..

Strelci za Trabzon na bili su Marek Hamšik u 16. i Trezege u 68. minutu, dok je jedini gol za Zvezdu postigao Veljko Nikolić u 89. minutu.

Trabzon je bio bolji rival u prvom poluvremenu. Pogotkom Hamšika u 16. minutu potvrđena je bolja igra turske ekipe.

U drugom poluvremenu nakon što je u 63 minutu Kings Kangva zaradio drugi žuti karton, Anastasios Bakasetas je pet minuta kasnije, proigrao Trezegea, a on lepim udarcem sa desetak metara savladao Borjana.

Jedini gol za crveno-bele postigao je Nikolić u 89. minutu, posle asistencije Ibrahima Mustafe.

U drugom meču Grupe H, Ferencvaroš je u gostima pobedio Monako sa 1:0 pogotkom Balinta Večeija u 80. minutu.

Ferencvaroš je prvi na tabeli Grupe H sa svih šest bodova, Trabzon i Monako imaju po tri, dok je Crvena zvezda bez bodova.

Fudbaleri Crvene zvezde će u narednom kolu Lige Evropa dočekati Ferencvaroš, dok će Trabzon gostovati Monaku.

Milojević: Kažnjeni smo zbog grešaka

Utiske posle meča izneo je trener crveno-belih Miloš Milojević.

“Nekad igrate i koliko vam protivnik dozvoli. Mogli smo bolje, ali da bih dao konkretne razloge kako i zbog čega, morao bih da pogledam još jednom utakmicu i analiziram. Postoje neke stvari koje uvek moraju da se ispoštuju u fudbalu, to su prostori u kojima se ne gubi lopta, intenzitet u duelima, čuvanje igrača u svom šesnaestercu. To su stvari koje se podrazumevaju. Kažnjeni smo iz tih situacija, nisu nas “izigrali” – rekao je Milojević.

Nesrećno je Zvezda ostala sa igračem manje kada je isključen Kangva u 63. minutu.

“Nije bio Kangva jedini igrač sa žutim kartonom. Žao mi ga je, krivo mu je, izvino nam se svima, ali i on kao igrač mora da ima odgovornost i bude oprezniji ako ima karton. Međutim da sam razmišljao da menjam igrače sa kartonom, onda bih “izvadio” i Sanoga i još dvojicu da budem siguran. Kangva je imao trend u utakmici koji je išao uzlaznomm putanjom u utakmici, a da menjam igrača koji je dobar i može da napravi prednost u sredini – nema logike u situaciji kada jurimo rezultat. Sad kad bih bio vidovit…. Pričali smo da bude oprezniji, ali to je utakmica i trenutak. Nije uradio namerno, ali u Evropi ne smete da pravite greške”

Objasnio je Milojević formaciju sa kojom je Zvezda izašla na teren na današnjem meču.