Fudbaleri Voždovca pobedili su sinoć na svom terenu ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 (2:0) u utakmici petog kola Superlige Srbije.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

CRVENA ZVEZDA

Bio je to prvi poraz novog trenera Baraka Bahara na klupi crveno-belih, ujedno i prekid serije od 15 uzastopnih pobeda protiv Voždovca.

Golove za Voždovac postigli su Borisav Burmaz u 5, Mihajlo Nešković u 44. i Danilo Teodorović u 61. minutu.

Strelci za goste bili su Milan Rodić u 74. minutu i Gelor Kanga u 91. minutu sa bele tačke. Domaća ekipa je uspela tokom prvog poluvremena da posle dve greške igrača Crvene zvezde dođe do dva laka gola.

Crvena zvezda nije uspela u nastavku da nametne svoj ritam i posle još jedne greške, opet je do gola došla ekipa Voždovca. Tek u finišu samog meča pritisak gostiju je urodio plodom, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

“Crveno-beli” su pod vođstvom Miodraga Božovića 2017. godine baš na krovu protiv Voždovca poraženi istim rezultatom, posle čega su izgubili svaku šansu da osvoje titulu.

Ekipa TSC-a je posle ove utakmice lider prvenstva sa 13 bodova, Crvena zvezda je druga sa 12 bodova, dok je Voždovac treći sa devet bodova.

Bahar: Protivnik nas kaznio za promašaje

Trener fudbalera Crvene zvezde Barak Bahar izjavio je nakon utakmice sa Voždovcem da je protivnik kaznio promašaje njegove ekipe.

“Nekad se desi da konstantno napadate, ali da protivnik iskoristi promašaje. Mislim da je 3:0 bilo previše, ali da smo iskoristili šanse iz prvog poluvremena i sa starta drugog dela igre, pobedili bi. Moramo da naučimo iz ovog i da dobrom igrom u narednom periodu uzvratimo navijačima koji su i danas bili sjajni”, istakao je Bahar.

Dodaje da ekipi znači podrška navijača uprkos porazu.

“Znači nam skandiranje, ali smo nažalost izgubili. Ipak, bili smo dobri do današnjeg meča i navijači to prepoznaju. Naravno, ne volimo da gubimo, ali i to se dešava i potrudićemo se da budemo bolji već u narednoj utakmici”, zaključio je Bahar.