Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su 1:1 (0:1) u 168. večitom derbiju

Autor : Bilten.rs , Izvor : Bilten.rs

DERBI
FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/

Zvezda je došla u vođstvo preko Osmana Bukarija u 27. minutu a konačan rezultat je postavio Bibras Natho u 56. minutu i to iz penala.

Utakmicu je bolje počela Zvezda, koja je u četvrtom minutu prva i zapretila preko Strahinje Erakovića, ali je njegov udarac otišao pored gola. Bolja igra Zvezde krunisana je u 26 minutu golom Osmona Bukarija.

U drgom poluvremenu u 51. minutu, nakon kontakta sa Kataijem u kaznenom prostoru gostiju pao igrač Partizana Marko Živković.

Usledila je reakcija iz VAR sobe, a nakon gledanja video snimka na “belu tačku” je nekoliko minuta kasnije pokazao sudija Milan Mitić, kojem je ovo prvi “večiti” derbi.

Do izjednačenja crno-beli dolaze u 56. minutu, pošto je sa penala precizan udarac uputio Natho.

Posle sedam odigranih utakmica Zvezda je prva na tabeli Super lige Srbije sa 19 bodova, dok je Partizan iz istog broja mečeva upisao 12 bodova i zauzima osmo mesto.

Utakmici na stadionu u Humskoj prisustvovalo je 18.568 gledalaca.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje TSC, a Partizan gostuje Kolubari.