Podeli vest

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su u Rimu posle boljeg izvođenja penala pobedili Fejenord ukupnim rezultatom 5:3 u revanš meču plej-ofa nokaut faze ovog evropskog takmičenja.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Fudbaleri Rome i Fejenorda odigrali su u regularnom delu bez pobednika, 1:1. Fejenord je poveo 1:0 golom Santjaga Tomasa Himeneza u petom minutu, a izjednačio je Lorenco Pelegrini u 15. minutu. Do kraja regularnog dela meča nije bilo promene rezultata.

Potom se ušlo u produžetke, pošto je u prvoj utakmici odigranoj pre nedelju dana u Holandiji bilo takođe 1:1.

Pošto u dodatnih 30 minuta nije bilo promene rezultata, pristupilo se izvođenju penala. Sa 11 metara za Romu su bili precizni Paredes, Kristante, Auar i Zalevski, dok je golman Fejenorda Velenrojter zaustavio udarac Lukakua.

Golove za Fejenord sa 11 metara postigli su Ueda i Hartman, dok je golman Rome Srbin Mile Svilar zaustavio udarce Hancka i Džahabakša.

Plasman u osminu finala LE izborili su i Olimpik iz Marseja, Sparta iz Praga, Sporting, Frajburg, Karabag, Milan i Benfika.

Rezultati revanš mečeva plej-ofa za plasman u osminu finala LE:

Frajburg – Lans posle produžetaka 3:2, (prvi meč 0:0).

Karabag – Braga posle produžetaka 2:3, (prvi meč 0:0).

Ren – Milan 3:2 (prvi meč 0:3).

Tuluz – Benfika 0:0 (prvi meč 1:2).

Olimpik Marsej – Šahtjor 3:1 (prvi meč 2:2).

Sparta Prag – Galatasaraj 4:1 (prvi meč 2:3).

Sporting – Jang Bojs 0:0 (prvi meč 3:1).

Roma – Fejenord posle penala 4:2, 1:1 (prvi meč 1:1).

Direktan plasman u osminu finala Lige Evrope izborili su Atalanta, Brajton, Bajer Leverkuzen, Liverpul, Rendžers, Slavija Prag, Viljareal i Vest Hem.

Žreb osmine finala LE biće održan danas od 12 časova u Nionu.