Fudbaleri Sevilje sedmi put osvojili su Ligu Evrope, pošto su sinoć u finalu savladali Romu 1:1 – 4:1 penalima, a prvo izgubljeno finale Žoze Murinju je više nego teško palo

Autor : Bilten.rs , Izvor : Bilten.rs

Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Portugalac je očigledno smatrao da je za poraz Rome glavni sudac, Englez Anthony Taylor. Realno gledajući i sumnjivih situacija.

Sve to je navelo Murinja da nakon skandala koje je pravio na terenu učini još jedan težak gest na parkingu gde je sačekao glavnog sudiju kako bi mu saopštio ono što do tada nije.

“Je**na sramota”, vikao je Murinjo na Engleskom za Taylorom i ljudima oko njega.

Međutim ni to mu nije bilo dovoljno pa je sve ponovio i na italijanskom i na kraju poručio : “Čestitam ti, j**ena sramoto”!

Srebrne medalje ga ne zanimaju

Nakon što je primio srebrnu medalju, Murinjo je pokazao da ga to previše i ne zanima. Spustio se do klupe i prvog reda tribina, a onda izveo potez kojim je zaradio ovacije navijača.

Primitio je jednog dečaka i dobacio mu medalju, što je potpuno zbunilo dečaka, koji nije mogao da veruje što mu se upravo dogodilo.

Fudbaleri Sevilje sedmi put osvojili su Ligu Evrope, pošto su sinoć u finalu savladali Romu 1:1 – 4:1 penalima.

Španski klub je nastavio fantastičnu tradiciju sa maksimalnim učinkom i sedam pobeda u finalima od 2005. godine, dok je trener Rimljana Žoze Murinjo prvi put u karijeri izgubio evropsko finale. Pred 61.476 gledalaca na “Puškaš areni” u Budimpešti, Roma je povela golom Paula Dibale u 25. minutu, a Sevilja je izjednačila autogolom Đanluke Mansinija u 55. minutu.

U penal seriji presudili su promašaji Mansinija i Rodžera Ibanjeza, dok su za Sevilju precizni bili Lukas Okampos, Erik Lamela, Ivan Rakitić i Gabrijel Montijel i to nakon VAR ponovoljenog udarca. Mladi Argentinac, koji je sa bele tačke doneo titulu “gaučosima” u Kataru, sada je na isti način doneo trofej Sevilji.

Nemanja Matić je kod Rome napustio teren u 120. minutu, a samo minut kasnije, iz istog razloga, iz igre je u ekipi Sevilje izašao Nemanja Gudelj. Golmani Mile Svilar i Marko Dmitrović ostali su na klupi Rome, odnosno Sevilje.