Crvena zvezda se nalazi na prvom mestu na tabeli sa maksimalnih devet bodova. Mladost je tek 11. sa samo jednim bodom.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Lučanima ekipu Mladosti rezultatom 2:1 (1:0) u meču trećeg kola Superlige Srbije.

Golove za Crvenu zvezdu postigli su Milan Pavkov u 14. i Stefan Mitrović u 71. minutu.

Jedini strelac za Mladost bio je Nikola Leković u 80. minutu.

Šampion Srbije će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Radnikom, dok će Mladost gostovati Kolubari.

Crvena zvezda je na ovom meču imala veliku podršku navijača. Šampion Srbije je krenuo ofanzivno od početka meča, a “crveno-beli” su do vođstva stigli u 14. minutu pogotkom Milana Pavkova.

On je iskoristio grešku odbrane domaćeg tima i lako je smestio loptu u mrežu.

Crvena zvezda je u nastavku meča nastavila sa napadima, a šanse su imali Aleksandar Katai, Mirko Ivanić i Pavkov. Domaći tim je pokušavao kontranapadima da ugrozi gol gostiju, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Za Crvenu zvezdu je u drugom poluvremenu debitovao Stefan Mitrović, koji je pre nekoliko dana stigao iz Radničkog. “Crveno-beli” su ušli ofanzivno i u drugih 45 minuta, a šanse su imali Ivanić i Mitrović. Mladost je pretila, a domaći tim nije uspeo da stvori izglednu priliku za postizanje gola.

Mitrović je oduševio navijače gostiju, pošto je u 71. minutu postigao gol posle asistencije Kataija.

Mladost je u 74. minutu mogla da postigne gol, a Milan Bojović nije uspeo da zatrese mrežu gostiju. Lučanci su u 80. minutu smanjili na 2:1 preko Nikole Lekovića.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata iako su oba tima pokušala da postignu još po neki gol.