Fudbaleri Crvene zvezde danas su lako i ubedljivo savladali Spartak u Subotici (4:1) u meču 29. kola Superlige Srbije, čime su nastavili da grabe ka osvajanju šeste uzastopne titule šampiona.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

ZVEZDA
FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ARHIVA

Na samom startu meča viđena su dva brza gola, u 7. minutu je Osman Bukari doveo goste u vođstvo, da bi već u sledećem napadu izjednačio Noboru Šimura.

Aleksandar Katai je 100. gol u crveno-belom dresu postigao sa bele tačke u 23. minutu, a da će gosti odneti tri boda za Beograd bilo je jasno posle pogotka Krisa Kangve u u 55. minutu.

Najbolji igrač utakmice Katai je prelepim golom iz slobodnog udarca u 82. minutu stavio tačku na meč koji je odigran na Gradskom stadionu u Subotici.

Crvena zvezda sad ima 21 bod više od TSC-a koji ima meč manje, a čak 22 više od večitog rivala Partizana koji je ranije danas minimalno kod kuće savladao Voždovac (1:0). Zvezda će u nedelju, u poslednjem kolu regularnog toka šampionata, ugostiti kragujevački Radnički, dok će Spartak istog dana u goste Kolubari.

U drugom meču 29. kola Superlige koji je odigran u isto vreme kad i duel Spartaka i Zvezde, Mladost GAT i Kolubara su u Novom Sadu odigrali 0:0.

Milojević: Zadovoljan sam svim elementima

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojević rekao je da je zadovoljan svim elementima posle današnje pobede (4:1) nad Spartakom u Subotici u meču 29. kola Superlige Srbije.

“Zadovoljan sam svim elementima, mogli smo da postignemo još par golova, nepažnja na prekidama je mogla da nas okrene u negativu, ali nije, mislim da smo zasluženo pobedili” – rekao je Milojević. Šef struke Spartaka Milan Milanović rekao je da njegova ekipa može bolje od prikazanog protiv Zvezde.

“Spremamo se za grčevitu borbu za opstanak. Stali smo posle datog gola, možemo bolje, da napredujemo pre svega u taktičkoj odbrani, na primer da štedimo energiju u odbrani za napad. Da tranzicija bude bolja” – istakao je Milanović. (Kraj) isu/gri