Fudbaleri TSC-a izgubili su večeras od ekipe Vest Hema 3:1 (0:0) u utakmici prvog kola grupe A Lige Evrope.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

Za tim iz Londona prvi gol bio je autogol Nemanje Petrovića u 66. minutu, u 70. minutu precizan je potom bio Mohamed Kudus, dok je Tomaš Souček gol postigao u 82. minutu.

Gol za srpski klub postigao je Branislav Stanić u 47. minutu.

Domaći tim je tokom prvog poluvremena diktirao tempo i imao više akcija u napadu. Ipak TSC je iskoristio jednu od svojih malobrojnih šansi u nastavku meča.

Na samom startu drugog poluvremena poveli sau sa 1:0 kada je Petar Stanić dobio duel sa Ogbonom na polovini terena i potom izašao sam pred golmana kojeg je matirao.

U 66. minutu Benrama je izbacio Đorđevića iz igre na levoj strani, uputio centaršut, na loptu je naleteo Petrović i postigao autogol. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:1 za Vest Hem, pošto je Muhamed Kudus posle kornera zatresao mrežu.

Konačan rezultat za Vest Hem postavio je Souče posle kornera i asistencije Vorda Prauza u 82. minutu.

U drugom meču grupe A ekipa Frajburga pobedila je Olimpijakos u gostima sa 3:2.