Drugi meč finalne serije plej-ofa Superlige između košarkaša Partizana i Crvene zvezde definitivno je prekinut, a biće registrovan službenim rezultatom u korist crveno-belih 20:0.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

To praktično znači da je Zvezda slavila u seriji 2:0 i odbranila titulu prvaka Srbije.

Do prekida je došlo nakon brojnih uvreda sa tribina, a zatim i gađanja košarkaša Zvezde tvrdim predmetima.

Košarkaši Zvezde napustili su teren zbog uvreda koje su upućene sa tribina Milošu Teodosiću, Nemanji Nedoviću, Nebojši Čoviću i njihovim porodicama. Prilikom napuštanja Partizan je vodio 57:45, do kraja treće četvrtine je ostalo sedam minuta i 54 sekunde.

Kasnije su teren napustile sudije i igrači Partizana. Posle pauze od sat vremena i nakon što navijači Partizana nisu hteli da napuste tribine meč je prekinut.

Nezvanično, Partizan nije hteo da igra bez navijača. Međutim, kada je sala ispražnjena na teren su se vratili košarkaši Zvezde i sudije.

Po pravilima su sačekali crno-bele 15 minuta, a pošto se nisu pojavili sudije su odsvirale kraj.