TSC i Vojvodina su u derbiju 29. kola odigrali 1:1, dok je Čukarički kao gost savladao Javor 2:1.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

ženski fudbal

TSC i Vojvodina su u derbiju 29. kola odigrali 1:1, dok je Čukarički kao gost savladao Javor 2:1, pa se trka za drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona dodatno zakomplikovala. Vojvođanski derbi između TSC i Vojvodine imao je burnu završnicu.

Domaći su poveli golom Petra Ratkova u 17. minutu, a u 90. je sa penala izjednačio Uroš Nikolić.

U četvrtom minutu nadoknade Aranđel Stojković je poslao loptu u mrežu Vojvodine, ali je posle reakcije iz VAR sobe taj gol poništen, pa je ostalo 1:1.

Čukarički je u Ivanjici slavio golovima Mohameda Badamosija. Reprezentativac Gambije je bio strelac u 47. i 60 minutu, dok je u 54. jedini gol za Javor postigao nekadašnji napadač Partizana Petar Gigić.

TSC i Čukarički sad imaju po 59 bodova, dva više od četvrtoplasiranog Partizana.

Čukarički u narednom, 30. kolu, poslednjem u regularnom delu sezone, dočekuje Partizan u meču koji će imati ogroman uticaj na ishod trke za drugo mesto, dok TSC gostuje Voždovcu.