Fudbaleri Partizana i TSC-a remizirali su rezultatom 3:3 (2:2) u derbiju prvog kola Superlige Srbije.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

partizan

Golove za Partizan postigli su Bibras Natko u 40. minutu, Kristijan Belić u 43. minutu i Mateus Saldanja u 79. minutu.

Precizni za TSC bili su Goran Antonić u 12. minutu, Ifet Đakovac u 49. minutu sa bele tačke i Nemanja Stojić u 96. minutu.

Tokom prvog poluvremena u prvih 30 minura domaća ekipa je diktirala tempo.

Partizan je sa druge strane iz tranzicije uspeo da dođe do brza dva gola i samim tim do preokreta. U drugom poluvremenu i Natko i Đakovac nisu iskoristili penale, pošto su bolji u tim trenucima bili golmani obe ekipe.

Partizanu je zbog ofsajda poništen i gol u 57. minutu koji je postigao mladi Ilić. Istakao se među “crno-belim” Saldanja koji je prvo izborio penal i potom postigao prvenac u 79. minutu za pobedu Partizana.

Bar jedan bod svojoj ekipi doneo je Nemanja Stojić u 96. minutu udarcem glavom nakon kornera. Fudbaleri Voždovca i Javora takođe su remizirali, ali bez golova u utakmici odigranoj u Beogradu.