Utakmicama Novi Pazar – Radnički 1923 i Proleter NS – Spartak otvareno je 25. kolo prolećnog dela šampionata.

Autor : Bilten.rs

PIXABAY

Današnjim utakmicama (16h) sastali su se u Novom Pazaru domaći tim i Spartak 1923 iz Kragujevca. Oba tima u meč su ušli sa imperativom pobede, Novi Pazar je pre ovog meča bio poslednji, sa 18 bodova, a Radnički Niš jedno mesto iznad začelja sa 19 bodova. Pobedio je gostujući sastav sa 0:1, golom Nikole Kovačevića u 66. minutu, čime je Novi Pazar ostao prikovan na dnu tabele.

Od 18h u Karađorđu, meč Proletera iz novog Sada i Spartaka iz Subotice. Meč trenutno devetoplasiranog domaćina i trinaestoplasiranog gosta, u vojvođanskom derbiju, trasirao je put ko bi mogao u play-off, a ko u play-out. Na kraju, ubedljiva pobeda Spartaka 0:3, na poluvremenu je već bilo 0:2.

Jelen Superliga Srbije

Ostali mečevi 25. kola igraju se u sredu, sastaju se TSC- Radnik, Metalac GM-Radnički Niš, Čukarički-Napredak i Kolubara-Vojvodina, odnosno, u četvrtak kada se sastaju Voždovac- Crvena Zvezda i Partizan-Mladost Lučani.

Posle nedeljnog derbija i pobede Crvene Zvezde nad Partizanom (2:0), trka za šampionsku titulu se nastavlja jer je sada razlika između večitih rivala svedena na samo dva boda!