Poljska teniserka Iga Švjontek plasirala se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je večeras u osmini finala savladala Belindu Benčić iz Švajcarske 6:7 (4:7), 7:6 (7:2), 6:3. Meč je trajao nešto više od tri sata.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

AP Photo/Alberto Pezzali

Poljakinja je prva teniserka sveta, dok je Benčićeva 14. na WTA listi. Ovo je bio četvrti međusobni duel poljske i švajcarske teniserke, a treći trijumf Švjontek.

Švajcarska teniserka je dobila prvi set u taj-brejku rezultatom 7:4, a onda je u drugom setu pri vođstvu od 6:5 na servis Poljakinje imala dve meč lopte.

Međutim, najbolja teniserka je uspela da izjednači na 6:6, a onda je drugi set dobila u taj-brejku rezultatom 7:2

. Poljakinja je potom zaigrala angažovanije i treći set dobila rezultatom 6:3. Švjontek će u četvrtfinalu igrati sa pobednicom meča između Beloruskinje Viktorije Azarenke i Ukrajinke Eline Svitoline. Nagradni fond Vimbldona iznosi 44,7 miliona funti.

Svitolina pobedila Azarenku i izborila plasman u četvrtfinale Vimbldona

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je večeras u osmini finala pobedila Beloruskinju Viktoriju Azarenku 2:6, 6:4, 7:6 (11:9). Meč je trajao dva sata i 49 minuta.

Ovo je bio šesti međusobni duel ukrajinske i beloruske teniserke, a prvi trijumf Svitoline, koja je trenutno 76. na WTA listi. Azarenka je 20. igračica sveta.

Svitolina će u četvrtfinalu igrati sa Poljakinjom Igom Švjontek, koja je bila bolja od Belinde Benčić iz Švajcarske 6:7 (4:7), 7:6 (7:2), 6:3. Vimbldon se igra za nagradni fond od 44,7 miliona funti.