Četvrti dan SP doneo je remi Maroka i Hrvatske, iznenađenje Japana i ubedljivu pobedu Španaca.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Bilten.rs/ Tanjug

japan nemačka

Hrvati očekivali sve sem remija

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Maroka odigrale su danas na stadionu “Al Bajt” u Al Koru bez golova, u meču prvog kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Maroko je bio bolji rival u prvom poluvremenu, a najveću šansu imala je selekcija Hrvatske u 45. minutu. Nikola Vlašić je šutirao sa oko četiri metra, a njegov udarac zaustavio je golman Maroka.

Hrvatska, koja je aktuelni vicešampion sveta, nije ozbiljno pripretila u drugom poluvremenu, dok su marokanski fudbaleri imali nekoliko prilika preko Nusaira Mazrauija i Ašrafa Hakimija, koji su bili neprecizni.

U drugom meču grupe F, večeras od 20 sati igraće Belgija i Kanada.

Drugo kolo u grupi F na programu je 27. novembra, a sastaće se Hrvatska – Kanada i Belgija – Maroko.

Španija će u prvom kolu igrati protiv Kostarike, a na papiru i po kvotama oni su i najveći favoriti dana.

U večernjem terminu, strašna Belgija igra protiv Kanade, i pitanje je koliko će čuvar mreže Zvezde Borjan uspeti da spreči sjajne napadače Belgije.

Nova senzacija na SP: Japan šokirao Nemačku

Fudbalska reprezentacija Japana pobedila je danas selekciju Nemačke sa 2:1 (0:1), na stadionu “Kalifa” u Dohi, u meču prvog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Japan postigli su Ricu Doan u 75. i bivši fudbaler Partizana Takuma Asano u 83. minutu. Jedini strelac za Nemačku bio je Ilkaj Gundogan u 33. minutu iz penala.

Japan je ušao dobro u meč, a sedmom minutu postigli su gol preko Daizena Maede, koji je poništen zbog ofsajda. Nemci su potom preuzeli inicijativu, a do gola su stigli u 32. minutu iz penala, koji je realizovan Gundogan. Prethodno je japanski golman Šući Gonda oborio Davida Rauma.

Kai Haverc je zatresao mrežu Japana u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je i njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Nemačka je najveću šansu u drugom delu meča imala u 60. minutu preko Gundogana, koji je pogodio stativu. Japan je u nastavku utakmice zaigrao angažovanije, a imali su prilike preko Asana u 69. i Hirokija Sakaija u 73. minutu.

Japan je stigao do izjednačenja u 75. minutu pogotkom Doana, a Asano je golom u 83. minutu šokirao Nemce.

“Panceri” su u finišu drugog poluvremena, koje je produženo za osam minuta, pokušali da stignu do izjednačenja, ali promene rezultata nije bilo.

Nemački igrači su pokrili usta tokom fotografisanja svog tima pre početka meča zbog odluke Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) da zabrani nošenje specijalnih kapitenskih traka.

Mečevi drugog kola grupe E biće odigrani 27. septembra, a sastaće se Nemačka – Španija i Japan – Kostarika.

Španski fudbaleri sedam puta pogodili mrežu Kejlora Navasa

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je danas selekciju Kostarike sa 7:0 (3:0), na stadionu “El Tumama” u Dohi, u meču prvog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove sa Španiju postigli su Dani Olmo u 11. minutu, Marko Asensio u 21. minutu, Feran Tores u 31. i 54. minutu, Pablo Gavir Gavi u 74. minutu, Karlos Soler u 90. minutu i Alvaro Morata u 92. minutu.

Španski fudbaleri su od početka nametnuli ritam koji im je odgovarao. Iz jedne od brojnih akcija došao je i gol Dani Olma u 11. minutu. Marko Asensio je u 21. minutu postigao gol na asistenciju Žordi Albe i time duplirao prednost španske selekcije. Kostarika nije uspevala da pređe polovinu i kreira svoj napad, što su Španci koristili i pritiskali zadnju liniju protivnika. Oskar Duerte je u svom šesnaestercu oborio španskog fudbalera u 31. minutu i time skrivio penal. Sa bele tačke precizan je bio Feran Tores.

Isti fudbaler bio je precizan u 54. minutu posle jedne od akcija njegovog tima. Španija je nastavila u istom ritmu i konstantno je napadala gol Kostarike. Bedem je probio Pablo Gavir Gavi u 74. minutu na asistenciju Alvara Morate. Karlos Soler je u 90. minutu postigao šesti gol za svoju reprezentaciju, dok je u 92. minutu precizan bio Alvaro Morata za konačnih 7:0.

U drugom meču grupe E, Japan je danas pobedio Nemačku sa 2:1.