Podeli vest

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas u prvom kolu poražena od Rumunke Anke Aleksije Todoni 7:5, 6:1.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

AP FOTO,FILE/Kirsty Wigglesworth (STF)/Tanjug

Meč je trajao jedan sat i 21 minut. Danilović je 116. teniserka sveta, dok je Todoni 142. na WTA listi.

Rumunska teniserka je povela 5:2 u prvom setu, ali je Danilović uspela da izjednači na 5:5. Todoni je potom osvojila naredna dva gema i prvi set je dobila rezultatom 7:5.

Rumunska teniserka je nastavila sa dobrom igrom u drugom setu, a svojoj rivalki je prepustila samo jedan gem.

Todoni će u drugom kolu Vimbldona igrati sa pobednicom meča između Amerikanki Koko Gof i Kerolajn Dolhajd.