Podeli vest

Fudbaleri Ukrajine završili su nastup na EURO nakon dramatičnog raspleta u E grupi, gde su prvi put u istoriji četiri selekcije završile sa četiri boda.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

dpa via AP/Arne Dedert (SUB)/tanjug

U poslednjem kolu Ukrajina je u Štutgartu remizirala sa Belgijom 0:0 i napušta EURO zbog najslabije gol razlike.

Ujedno, Ukrajinci su prvi tim koji je eliminisan sa četiri boda.

Istovremeno, Slovačka i Rumunija u “prijateljskom meču” remizirale su 1:1, jer je takav epilog obe selekcije vodio dalje.

Slovačka je u Frankfurtu povela pogotkom Ondreja Dude u 24. minutu, ali je Rumunija izjednačila sa penala golom Razvana Marina u 37. minutu.

Rumunija će kao pobednik grupe E igrati protiv Slovenije ili Holandije 2. jula od 18 časova u Minhenu, dok će drugoplasirana Belgija igrati protiv Francuske 1. jula od 18 časova u Dizeldorfu.

Trećeplasirana Slovačka igraće ili protiv Engleske ili protiv Španije.

Koje će trećeplasirane selekcije igrati protiv koga znaće se večeras po okončanju grupne faze.