Podeli vest

Fudbalska reprezentacija Portugalije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u osmini finala posle penala pobedila Sloveniju 3:0, pošto je posle 120 minuta igre bilo 0:0.

Autor : Bilten.rs , Izvor : Tanjug

Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Portugalija je od početka utakmice krenula ofanzivno, a Kristijano Ronaldo je u 34. minutu iz slododnog udarca šutirao preko gola.

Najbolju priliku za Portugaliju u prvom poluvremenu imao je Žoao Palinja, koji je u 45+3. minutu pogodio stativu. Probao je Ronaldo još jednom iz slobodnog udarca, u 55. minutu je uputio jak šut prema golu Slovenije, ali je Jan Oblak uspešno intervenisao. Benjamin Šeško je u 61. minutu pretrčao sve igrače Portugala, ali nije uspeo da uputi dobar šut. Ronaldo je u 72. minutu ponovo šutirao slobodan udarac, ovoga puta preko gola Slovenije.

Portugalija je u 105. minutu imala priliku da iz jedanaesterca postigne gol, ali je Oblak odbranio penal koji je šutirao Ronaldo. Šeško je u 115. minutu imao novu šansu, ali je golman Portugalije Diogo Kosta odbranio šut. Posle 120. minuta prešlo se na izvođenje penala. Kosta je odbranio sva tri penala fudbalerima Slovenije Josipu Iličiću, Jureu Balkovecu i Benjaminu Verbiču.

Za Portugaliju su pogodili Ronaldo, Bruno Fernandeš i Bernando Silva. Ranije danas Francuska je u osmini finala pobedila Belgiju 1:0. Portugalija i Francuska igraće u četvrtfinalu u petak od 21 čas u Hamburgu.